ÇEKMEKÖY ÇATI İZOLASYON

Araştırmalar evlerdeki ısı kayıplarının en az %25’inin çatıların iyi yalıtılmamış olmasından kaynaklandığını göstermektedir. Isı kayıplarını önlemek için uygulanan en mantıklı ve ekonomik çözüm çatı izolasyon işlemidir. Kışın ısınma, yazın serinleme ihtiyacı için kullanılan enerjinin bina içinde tutulması ve daha uzun süre ısı sabitlenmesinin sağlanması için çatı izolasyon uygulaması yapılması, daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam kalitesi sunar.

         Çatı izolasyon ile sadece ısı kayıplarının değil, su ve ses yalıtımının sağlanması da mümkündür. Binalarda görülen su sızıntısının çatıdan kaynaklı sorunlara bağlı olduğu bilinir. Su sızıntısı ise hem binada rutubet ve küf oluşmasına sebep olur, hem de evlerin ısınması zorlaşır. Aynı zamanda sağlığa da zarar vererek hastalıklara sebep olur.

Gün içinde çevrenin ve trafiğin gürültüsünden yorulan insanların evlerinde sakin ve sessiz bir ortam arzulamaları normaldir. Bu yüzden evlere ve çatılara ses yalıtımı sağlayacak çatı izolasyonu yaptırarak bu gibi sorunlardan tek seferde kurtulmanız mümkündür.

Artık su, ses ve ısı yalıtımı için aynı anda çözüm üretebilen kombine yalıtım malzemeleri üretilmektedir. Ancak daha önceden sadece tek bir ihtiyaca yönelik yalıtım yapılmışsa, üzerine başka bir uygulamanın yapılması da mümkündür. Yine de çatı izolasyon uygulamasının yapılacak olması halinde su, ses ve ısı yalıtımını bir arada sağlayan yeni bir ürünün baştan uygulanması en sağlıklısı olacaktır.

Çatı izolasyon yapılacak alanda su tahliyesi için gerekli alanlar oluşturulduktan sonra, kuru yüzeye beton dökülür. Daha sonra izolasyon malzemesi olabildiğince büyük parçalar halinde döşenir. Birleşme yerlerine su geçirmeyecek şekilde uygulama yapılarak yapıştırılır. Çatı izolasyon işleminde en önemli husus, zeminle izolasyon malzemesi arasında hava boşluğunun kalmamasına özen gösterilmesidir. Kalacak en ufak bir hava aralığı daha sonra şişme yaparak, izolasyonu bozacaktır.

         Çatı izolasyon uygulaması titizlikle ve dikkatle yapılması gereken bir iştir. Basit bir iş gibi görünse de usta biri tarafından yapılmadıkça istenilen karaboğaiceyi vermez. Firmamızın başarılı ve kaliteli çatı izolasyon uygulamaları ile çatınıza her türlü yalıtımı yaptırarak, enerji tasarrufu sağlayabilir, evinizi suyun ve sesin olumsuzluklarına karşı koruma altına alabilirsiniz.
Çatı izolasyonu Neden Bu Kadar Önemli ?

Çatı izolasyonu, evlerin en üstünde yer alan bina bölümlerinin çeşitli inşaat teknikleri ile korumaya alınmasıdır.

Çatı izolasyonu yapılırken, çatının kapalı veya teras çatı olmasına göre farklı işlemler uygulanır. Eğer üzeri kapalı yani yükseltilerek çatı kaplama malzemesi ile kapatılmış bir çatı varsa yalıtım işlemi daha farklı şekilde gerçekleştirilir. Kapalı çatılarda hem çatı kaplama malzemesinin yalıtımı hem de bina damının yalıtımı yapılmalıdır. Çatı kaplama malzemesinin yalıtımının yapılması özellikle su sızıntısının önlenmesi açısından gereklidir. Çünkü hangi tür malzeme ile kaplanmış olursa olsun, çatı örtüsü bir süre sonra atmosfer olayları sebebiyle zarar görerek altına su sızdırmaya başlar. Bu da bina damının su almasına sebep olur. Bu yüzden çatı kaplamasının türüne göre yalıtım örtüsü serilmesi veya çeşitli kimyasal malzemelerle boşlukların doldurulması gerekir. Bunun yanında baca dipleri, saçaklar, su dereleri gibi diğer kısımların da çatı örtüsü ile bütünleştirilmesi ve bağlantı yerlerinde hiç boşluk kalmayacak şekilde izolasyonunun yapılması şarttır.

Kapalı çatılarda çatı zeminine de çeşitli izolasyon uygulamaları yapılır. Özellikle ısı kayıplarının önüne geçmek için ısı yalıtımı yapılması enerji harcamalarında ciddi tasarruf sağlayacaktır. Bunun yanında çatı zeminine su ve ses yalıtımı için de çeşitli malzemelerle izolasyon uygulanabilir.

Eğer çatı teras çatı olarak kullanılıyorsa, yapılacak yalıtım daha farklı olacaktır. Teras çatılarda en büyük sorun yağmurun, güneşin, rüzgarın etkilerine doğrudan açık alanlar olmalarıdır. Teras çatılarda iyi bir yalıtım olmazsa su sızıntıları ve ısı kayıplarının yaşanması kaçınılmazdır. Teras çatı izolasyonu için kullanılan malzemeler belli bir teknik ve sıra ile uygulanır. Ancak öncelikle zeminin pürüzsüz hale getirilmesi ve varsa ince beton çatlaklarının suya karşı yalıtım sağlayacak malzemelerle doldurulması gerekir. Bundan sonra alttan üste sırası ile ısı, ses ve su yalıtım malzemeleri uygulanır.

Teras çatılar aynı zamanda kullanılan alanlar ise yalıtım malzemelerinin zarar görmemesi için zerlerinin yüke dayanıklı metal levhalar ile kapatılması da gereklidir.

Çatı izolasyonu profesyonel bir uygulamadır ve uzman kişilere emakaraboğa edilmelidir. Yanlış uygulanan bir çatı izolasyonu kendisinden beklenen faydayı sağlamayacaktır.

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD

SATIŞ       Veli KARABOĞA

TLF            0216 641 50 84

Gsm           0532 711 74 23

Gsm           0532 703 75 09

FAX            0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

E-mail       info@karabogamuhendislik.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: B4 Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.


Diğer Makaleler

İstanbul vila çelik çatısı

Yapıların daha güçlü ve güvenilir olmasının sağlanması için çelik çatılar kullanılmaktadır. Genelde sanayi alanlarında kullanılan evler için minyatür şeklinde düzenlenen çatı koruma sistemlerine çelik konstrüksiyon denir. Uyguladığımız alanlarda yüksek güvenlik sağlayan villa çelik çatısistemleri, binanıza estetik bir hava katacaktır. Galvanizli çelik konstrüksiyon teknolojisi kullanılarak tasarlanan çelik çatılar, fark yaratan bir kullanım olanağı sunmaktadır.      Müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde değerlendiren firmamız, üstün teknoloji k


Devamı

İstanbul Teras Çatı Fiyatları

Çatı imalatı konusunda uzmanlaşan ekibi ile üstün nitelikli hizmetler sunan firmamız, klasik çatı kullanımında yaşanan sorunları çözmek amacı ile teras çatı imalatıyapmaktadır. Birçok avantaj sunan teras çatılarda ısı yalıtımı sağlanırken, ısı yalıtım malzemeleri de korunmuş olmaktadır. Ayrıca, havadaki ani değişimler ve don etkisinden su yalıtım malzemeleri korunur.      İşçiliği basit olduğu için uygulama kısa sürede tamamlanır ve kullanıma hazır hale getirilir. Su yalıtım alanında tamir ya da bakım yapılacağı zaman ısı yalıtım levhalarının kolay bir şekilde yerinden kaldırılması sağlan


Devamı

İstanbul Teras Çatı İmalatı

Yenilikçi çözümleri ve kaliteli hizmetleri ile tüm müşterilerine güven veren firmamız, İstanbul teras çatı imalatıkategorisinde bir marka haline gelmiştir. Çatı imalatları konusunda kendini geliştirmiş olan ekibimiz, sektörün en kaliteli hizmetlerini sunmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana müşteri memnuniyetini sağlama hedefi taşıyarak, tüm hizmetlerimizi müşterilerimizin istek ve taleplerine göre tasarlıyoruz.     Özellikle dubleks katlarda tercih edilen teras çatı, açık alanların kapatılarak her mevsim kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. İstediğiniz modeli istediğiniz malzemeleri kulla


Devamı

İstanbul Sundurma Çatı Fiyatları

Son dönemlerde büyük ilgi gören sundurma çatımodelleri, açık alanlarda bulunan bitkilerinizi ve yeşil alanlarınızı muhafaza altına almaktadır. Farklı birçok alternatifini en iyi şekilde sunan firmamız, ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmaktadır. Çok uzun süre kullanıma uygun olan sundurma çatılarımız, görsel zenginliği ile kullanıldığı alana estetik bir görüntü kazandırmaktadır.      Kullanım alanlarınızın konseptine uygun olan en iyi sundurma çatıyı tasarlayabiliyoruz. Sağlam ve dayanıklı olan ürünlerimiz, üst düzey bir güvenilirlik sunmaktadır.


Devamı

İstanbul Sundurma Çatı İmalatı

Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan firmamız, tüm hizmetlerinde olduğu gibi sundurma çatıimalatında da üstün kalitede hizmetler vermektedir. Hem gözlerinize hem de gönüllerinize hitap eden çalışmalara imza atan ekibimiz, alanında uzman olan deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Tüm çatı uygulamalarında uzman olmanın verdiği deneyim ile ihtiyaca en uygun çözümleri üretiyoruz.      Ahşap teras kapama ya da profil olarak adlandırılan sundurma çatı yapımında firmamıza güvenebilirsiniz. Türkiye’nin en kalabalık kenti olan İstanbul sundurma çatı imalatı üzerine birç


Devamı

Çatı Yalıtımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Isı yalıtımı konusundaki artan ilgi, yatırım ve daha iyiyi yapabilmek adına yapılan araştırmaların miktarını artırdı. Bu araştırmalardan bazıları bize gösteriyor ki ısı kayıplarının %20-25’i çatılardan kaynaklanıyor. Bu içerikte çatılarda meydana gelen bu ısı kaybını nasıl ve hangi malzemelerle önleriz onun çalışmasını yapıyor olacağız.Mantolama Yasal ZorunlulukturIsı yalıtımı kapsamı arasına yapıların temelinden çatılarına kadar pek bölümünü alır. Isının etkisine maruz kalabilen her bir parçaya yalıtım uygulanmalıdır. Yasalarımız da tüm dış cepheye yalıtım yapılmasını zorunlu kılar.Yasalara g&


Devamı

ÇEKMEKÖY ÇATI YENİLEME FİYATLARI

Çatı yenileme fiyatları, çatının türü, büyüklüğü, yapılacak işin içeriği, kullanılacak malzeme gibi kriterlere göre belirlenir. Bu yüzden yenilenecek çatılarda öncelikle bir kontrol yapılarak nelerin yenilenmesi gerektiğine bakılmalıdır. Çok yıpranmış, yenileme veya tamirle de düzelmeyecek çatılar için tamamen yıkılarak yeni bir çatı yapılması gerekebilir. Bu gibi durumların detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve buna göre bir fiyat çıkarılması daha doğru olacaktır.Çatı yenileme fiyatları belirlenirken yapılan değerlendirme konusunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Eğer


Devamı

Çekmeköy Komple Tadilat

Tadilat yaptırmak normalde herkesin çok istediği ama boya nereye yaptırılacak, kartonpiyer nereye yaptırılacak, parke nereye yaptırılacak gibi uzayıp giden soru işaretleri nedeni ile insanları zorlayan bir düşüncedir. Fakat tadilat, tamirat, izolasyon konusunda ihtiyacınız olan tüm isteklerinizi Özüsağlam Dekorasyon 'a bildirdiğiniz takdirde bir tek bizimle muhatap olarak sorunlarınızı en mükemmel şekilde çözebilirsiniz. deyince ne geliyorsa biz onların hepsini yapıyoruz. İzolasyon ve mantolama işleri, temiz ve pis su, elektrik ve kalorifer tesisatı, alçı sıva, kartonpiyer, alçıpan, boya ve diğer işlerinizi, büyük bir titizlikle yapmakt


Devamı

Çekmeköy Alçıpan Ustası

Dekorasyon alanında kaliteli ve her alanda müşteri menfaatleri doğrultusunda hizmet etmeyi ilke edinmiş ustalarımızla kartonpiyer, asma tavan işlerinde müsterilerimize hizmet vermekteyiz. Tozdan çekinen ve zamanı olmayan kişiler için şimdi kendi orijinal yapıştırıcı ile istediğiniz modelde poliüretan esaslı kartonpiyeri kısa sürede ve en ufak bir toz olmadan monte edebiliyoruz. STROPİYER  Bünyesine su kabul etmez.  Yanmaz (B1 normundadır.)  Sınırsız model seçeneği sunar.  Evinizi veya iş yerinizi kırıp dökmeden, Kirletmeden temiz uygulanabilir.  Yapınıza ek statik yük getirmez. Isı köprüsü oluşturmaz,


Devamı

Çekmeköy Çatı Tamir Ustası

İstanbul' da kiremit ve izolasyon Çatı tamiri yapmaktayız. Fiyat teklifi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.Sayfamızın ''İletişim'' bölümünden yararlanabilirsiniz.  Öncelikle ÇatI yalıtımı ile birlikte yapılması gerekir. Bunun nedeni ise Çatı yalıtımı yapılmayan Kiremit Çatı işlerinde ısı kayıpları oluşmasıdır.Bu Isı kayıplarının  ise bir çok dezavantajları vardIr. İstanbul'da Kiremit Çatı işlerinde yaptıracağınız Çatının çeşidine ve Çatı Malzemesinin kalitesine göre alacağınız kiremit Çatıların tadilatlarının fiy


Devamı